informace a rezervace 581 217 568
Již 30 let s námi
 

Logo CA Rialto

Rialto od roku 1992 až do roku 2021

 Fotogalerie

 Pobyty v Krkonoších

 Pobyty u moře

 Pobytově poznávací zájezdy

 Poznávací zájezdyMexico - to nejlepší z Yucatánu

poznávací zájezdy do exotiky
Mexico


 
 

CANCÚN - CHITZEN ITZÁ -  MÉRIDA - UXMAL - CAMPECHE - PALENQUE - BECÁN - CHICANNÁ - CHETUMAL - TULUM - CANCÚN / PLAYA DE CARMEN

 

Vhodný program pro milovníky kombinovaných zájezdů. Po velmi atraktivním okruhu si budete užívat nádherných pláží Karibiku...

PROGRAM :

1. den - ODLET Z PRAHY

přílet do Cancúnu, transfer z letiště do hotelu v Playa Carmen. Večer možnost návštěvy centra střediska a večeře v některé stylové restauraci, nocleh. ( V případě pozdního příjezdu do hotelu bude místo večeře jako náhrada zajištěn bufetový oběd v Chitzen Itzá )

2. den - CANCÚN - CHITZEN ITZÁ -MERIDA

Snídaně. Odjezd do Chichén Itzá. Následuje návštěva nejslavnějšího chrámového komplexu na severním Yucatánu Chichén Itzá. Jeho nejznámější stavba byla rovněž vybrána mezi 7 novodobých divů světa a je zařazena na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Nejznámější pyramidou je Kukulcánův chrám, zvaný též El Castillo s proslaveným světelným hadem, který se zobrazuje dvakrát v roce při rovnodennosti, dále bude obdivovat Palác válečníku, Caracol neboli mayskou observatoř, největší hřiště na mayskou míčovou hru pelotu, které kdy bylo nalezeno či posvátnou cenote - studnu, která byla svědkem lidských obětí. Přejezd do Méridy, ubytování v 3* hotelu v centru města. Prohlídka centra Méridy, návštěva pamětihodností z koloniálního období v okolí náměstí Plaza Mayor. Večeře ve stylové restauraci a poté prohlídka večerní Plaza Mayor, nocleh.

3. den  - MÉRIDA - UXMAL - CAMPECHE

Snídaně. Přejezd do Uxmalu a prohlídka archeologického naleziště, jednoho z nejvýznamnějších středisek mayské civilizace s mnoha zajímavými budovami: Kouzelníkova pyramida, Královský palác a klášter jeptišek, jenž je považován za nejdokonalejší budovu takzvaného puuckého stylu, který vyniká ozdobnými prvky na fasádě a mnoha maskami boha deště Chaca. Z vrcholu Velké devítistupňové pyramidy je dech beroucí výhled na celé království. Přejezd do Campeche, ubytování v hotelu 3* a poté procházka historickým centrem města, které je zařazeno na seznamu UNESCO a patří mezi nejmalebnější koloniální města v Mexiku. Pro zájemce možnost návštěvy pevnosti San Miguel, kde je umístěno archeologické museum s celou řadou originálních exponátů mayské kultury. Mezi nimi vyniká posmrtná maska i ostatky nejznámějšího krále Calakmulu (vstupné není zahrnuto). Večeře v hotelu nebo stylové restauraci v centru.

4. den - CAMPECHE - PALENQUE 

Snídaně. Následuje transfer do Palenque, které mnozí pokládají za nejkrásnější a také nejzáhadnější místo Střední Ameriky a za architektonický vrchol mayské civilizace. Odpoledne prohlídka Palenque, které je na seznamu kulturního dědictví UNESCO a leží na zvlněných kopcích pohoří Altos de Chiapas. Uprostřed smaragdově zeleného tropického lesa se dochovalo velké množství chrámů, paláců a pyramid i hřiště na míčovou hru. Království dosáhlo svého vrcholu v 7. století našeho letopočtu za vlády krále Pacala. Nejvýznamnějšími stavbami jsou Chrám nápisů se zachovalou hrobkou krále Pacala, Chrám slunce, El Palacio, Chrám kříže a Templo del Conde. Nenechte si ujít výstup na vrchol Chrámu Listového kříže z kterého je krásný výhled na celé království, následuje krátká prohlídka musea, kde budete obdivovat repliku sarkofágu krále Pakala, vážící 16 tun, večeře a nocleh v hotelu v 3*

5. den - PALENQUE - BECÁN - CHICANNÁ - CHETUMAL

Po snídani transfer do Becánu, který se nachází ve středu jižního Yucatanu v džungli v oblasti zvané Rio Bec. Zde budete obdivovat majestátné chrámy a pyramidy tohoto kdysi mocného království, na téměř všechny chrámy a paláce se dá ještě vystoupat. Po krátkém transferu navštívíte Chicanná, které v překladu z mayštiny znamena “Dům s hadími ústy”. Toto království je postaveno ve stylu Chenes, který je charakteristický umístěním zoomorfních motivů – průčelí paláců je zobrazováno např. v podobě otevřeného chřtánu boha země nebo hada. Následuje krátký přejezd do Chetumalu, večeře a ubytování hotelu 3*.

6. den - CHETUMAL - PLAYA DE CARMEN

Snídaně. Návštěva muzea mayské civilizace v Chetumalu. Přejezd k laguně Bacalar a krátká zastávka s možností koupání v “jezeře sedmi barev” s blankytně modrou vodou. Pokračování do Tulumu, prohlídka velmi zajímavého archeologického naleziště z pozdně klasického mayského období. Chrámy byly postaveny blízko sebe s výhledem na karibské moře a patří mezi nejvíce fotografovaná místa v Mexiku. Přejezd do Playa del Carmen na prodloužený pobyt u moře. Ubytování v hotelu The Reef Playacar nebo The Reef Coco Beach.

7. - 10./11. den - POBYT U MOŘE

Pobyt u moře v hotelu v Playa del Carmen 
10./11. - ODLET DO PRAHY

dopoledne volno na koupání, opalování, vodní sporty či poslední nákupy suvenýrů. Odpoledne transfer zpět na letiště v  Cancúnu a odlet zpět do Prahy.

11./12. den - PŘÍLET DO PRAHY


termín cena
2.2. -12.2.2018 69 490 9 nocíobjednat
8.4. -19.4.2018 68 990 10 nocíobjednat

CENA ZAHRNUJE

 • leteckou přepravu  Praha - Cancún - Praha
 • letištní taxy
 • 5 x nocleh s polopenzí po dobu okruhu v hotelech 3*
 • 4x /5x  nocleh hotelu na Playa Carmen s All inclusive po ukončení okruhu
 • veškeré transfery a dopravu klimatizovaným busem (minivanem) během okruhu
 • česky/slovensky mluvícího průvodce 
 • mayský průvodce na pyramidách
 • vstupy do archeologických nalezišť

CENA NEZAHRNUJE

 • fakultativní výlety mimo uvedený program
 • cestovní pojištění
 • příplatek na 1lůžkový pokoj  19 660 Kč

 

 

 

 

 

 

 

minimální počet účastníků 10

touroperátor : ESO travel

Mexico - Chitzen Itzá
Mexico - Tulum
Mexico - sluneční chrám v Palenque
Mexico - mexičtí muzikanti
Mexico - kouzelníkova pyramida v Uxmalu
Mexico - pláže na Isla Mujeres
Mexico - detail chrámu
Mexico - Palenque


Sitemap.html   Poznávací zájezdy   Dovolená 2015   Pobytově poznávací zájezdy   Last minute zájezdy       facebook facebook.com/RialtoCK    Copyright © 1992  CK Rialto