informace a rezervace 581 217 568
Již 27 let s námi
 

Logo CK Rialto

Rialto od roku 1992 až do roku 2017

 Fotogalerie

 Pobyty v Krkonoších

 Pobyty u moře

 Pobytově poznávací zájezdy

 Poznávací zájezdy

 Exotika


Thajsko - Laos - Kambodža

zájezdy za exotikou
Thajsko-Laos-Kambodža


 
zájezdy za exotikou
Thajsko-Laos-Kambodža

 

BANGKOK - BANG PA-IN - AYUTTHAYA - PITHSANULOK - SUKHOTHAI - LAMPANG - CHIANG MAI - CHIANG RAI - ZLATÝ TROJÚHELNÍK - MAE SAI - LUANGPRABANG - VANG VIENG - VIENTIANE - PHNOMPENH - SIEM REAP - ANGKOR 
Cesta za historií "zlatého poloostrova" Vám umožní poznat rozkvět a pády těchto tří etnik v mnohém podobných a v mnohem rozdílných


17 dní / 14 nocí - to nejlepší ze tří království

PROGRAM :
1. den -  PRAHA - BANGKOK

odlet z Prahy do Bangkoku

2. den - BANGKOK

snídaně v letadle, přílet do Bangkoku v odpoledních hodinách. Transfer do hotelu, ubytování. Fakultativně návštěva divadelního představení Siam Niramit Show, večerní prohlídka erotického centra Patpong. Nocleh v Bangkoku.

3. den - BANGKOK

Snídaně, celodenní fakultativní prohlídka města. Navštívíte chrám Wat Traimit v čísnké čtvrti, kde se nachází socha zlatého Buddhy, která je vyrobena z 5,5 tuny ryzího zlata. Dále chrámový komplex Wat Po se sochou ležícího Buddhy. Odpoledne uvidíte královský palác – Grand Palace kde si mimo jiné prohlídnete chrám smaragdového Buddhy – Wat Phra Keo. Poté budete mít možnost neopakovatelného zážitku z projížďky lodí po řece Chao Phraya, vodní tepny města, během které se podíváte na chrám vycházejícího slunce – Wat Arun. Během prohlídky také navštívíte manufakturu drahých kamenů a zlata. Nocleh v Bangkoku.

4. den - BANGKOK - BANG PA-IN - AYUTTHAYA - PHITSANULOK

snídaně, odjezd z Bangkoku do Bang Pa-In, letního sídla paláce králů v Ayutthaya. Pro prohlídce přejezd do nedaleké Ayutthayi, největší říše jihovýchodní Asie v letech 1350-1767. Město bylo zcela zničeno Barmánci a znovu bylo celé odkryto až v roce 1956. Ayutthaya nabízí fascinující podívanou na četné polozachovalé stavby z období největšího rozkvětu říše. Navštívíte chrám Wat Yai Chai ze 14.století, dále Wat Pra Mongkol Bopitr a přilehlý královský palác Wat Si Saket ze 14.století. Poté Vás čeká cesta do města známého především pěstováním banánů - Phitsanulok. Ubytování a večeře.

5. den - PHITSANULOK - SUKHOTHAI - LAMPANG

snídaně, prohlídka chrámu Wat Pra Sri Rattana Maharat, kde se nachází 2.nejvýznamější budhistická socha v Thajsku z bronzu a kopie týkových dveří z Paláce Smaragdového Budhy v Bangkoku. Poté se přesunemedo Sukhothai, prvního hlavního města thajské říše a jednoho z nejvýznamějších míst severního Thajska. Prohlédneme si muzeum a přilehlý historický park, který se rozkládá na ploše více než 16 ha. Navštívíme chrám Wat Sa Si, určený dříve jen pro budoucí mnichy, dále Wat Mai a především chrám Wat Mahathat, hlavní královský chrám kolem kterého je rozmístěno 240 menších pagod. Pod obědě se zastavíme v chrámu Wat Sri Chum - chrám mluvícího Budhy, určený pro povzbuzení vojska. Poté se přesuneme do městečka Lampag, posledního města v Thajsku, kde dnes jezdí kočáry tažené koňmi. Ubytování, večeře, nocleh.

6.den - LAMPANG - CHIANG RAI

Dopoledne přejezd do Chiang Rai, velmi rychle se rozvíjejícího města severního Thajska. Cestou zastávka u moderního chrámu Wat Rong Khun. Po obědě vyjížďka lodí k horskému kmeni Akh. Prohlídka horské vesnice a místních obyvatel v domorodých krojích se zcela odlišným jazykem a zvyky. Vesnička je zároveň sloní farmou, fakultativní projížďka na slonech okolní přírodou ( cca 1 hodinu ). Po návratu do Chiang Rai ubytování v hotelu a večeře, nocleh.

7. den - CHIANG RAI - ZLATÝ TROJÚHELNÍK - MAE SAI - CHIANG MAI

snídaně, odjezd do Chiang Saen, kde si prohlédneme chrám Wat Chedi Luang - chrám velké pagody ze 12.století ve stylu královský Lanna se zachovalou dřevěnou vihárou. Poté se přesunute na Zlatý trojúhelník - Golden triangle - kde řeky Ruak a Mae Khong tvoří hranici mezi Thajskem, Laosem a Barmou, dnes nazývanou Myanmar. Výlet rychlou lodí po řece Mae Kong (Mekong) s možností návštěvy laoského území. Celá zdejší oblast je známá rovněž jako centrum pěstování opia, prohlídka opiového muzea. Odpoledne odjezd do Mae Sai, nejsevernějšího města Thajska a jednoho ze dvou oficiálních přechodů do Myanmaru. Fakultativně možnost krátké návštěvy Myanmaru a zdejšího trhu  s typickými místními suvenýry, prohlídka městečka a buhistického chrámu. Poté se přesuneme do Chiang Mai, hlavního města severního Thajska.

8. den - CHIANG MAI - LUANG PRABANG

snídaně, odjezd na letiště v Chiang Mai, odlet do Luang Prabangu ( přestup v Bangkoku ). Po příletu ubytování a následuje prohlídka města, na které uvidíme Melounovou stúpu Wat That Pathum a chrám Wat Xien Thong. Návštěva nočního trhu, nocleh v Luang Prabangu.

9. den -  LUANG PRABANG

snídaně, prohlídka královského paláce, dále projížďka lodí po Mekongu s prohlídkou jeskyně Pak Ou a zastávka ve vesnici proslulé výrobou tradiční laoské rýžové pálenky Lao Lao. Návrat do hotelu v pozdních odpoledních hodinách. V podvečer výstup na posvátnou horu Phu Si, odkud se naskýtá jedinečný pohled na západ slunce nad městem. Nocleh v Luang Prabangu.

10.den - LUANG PRABANG - VANG VIENG

snídaně, odjezd po silnici č. 13 do Vang Vieng. Cesta prochází divokou horskou krajinou a patří k nejscéničtějším asijským silnicím. Cestou zastávky ve vesnicích rozličných horských kmenů. Příjezd do Vang Viengu, ubytování v malém horském hotýlku, nocleh

11. den - VIENTIANE

snídaně, odjezd do hlavního města Laosu - Vientiane. Po příjezdu do Vientiane prohlídka chrámu Wat Si Sakhet, chrámu Wat Phra Keo, stúpy That Luang, symbolu Laoské svébytnosti a Vítězného oblouku Patu Xai. Transfer do hotelu, ubytování a nocleh ve Vientiane.

12. den - PHNOMPENH 

snídaně, před polednem transfer na letiště, odlet do Phnompenhu. Po příletu prohlídka města – chrámu Wat Phnom, bulváru Norodom a Vítězného oblouku. Dále návštěva bývalé věznice rudých khméru Tuol Sleng, fakultativně možnost návštěvy trhu Psar Thmei. Nocleh v Phompenhu

13. den - PHNOMPENH - SIEM REAP

snídaně, prohlídka areálu královského paláce se Stříbrnou pagodou, jejíž podlaha je vydlážděna dlaždicemi z pravého stříbra. Odjezd autobusem do Siem Reapu. Cestou zastávka ve vesnici Skuon, která je proslulá tržištěm s ovocem, smaženým hmyzem a tarantulemi na medu. Dále prohlídka historického angkorského dálničního mostu Spian Phra Phutthos. Příjezd do Siem Reapu, ubytování v hotelu. Večer fakultativně návštěva tradiční khmerské restaurace s ukázkou tanců Apsaras – nejstarším tancem světa. Nocleh v Siem Reapu.

14.den - SIEM REAP - ANGKOR

snídaně, celodenní výlet do areálu Angkoru, prohlídka zřícenin hlavního města khmerské říše Angkor Thomu, chrámu Bayon, kde na Vás shlížejí obrovské tváře bódhisattvy Avalókitešvary, chrámu Ta Prohm, který byl jako jediný ponechán napospas nespoutané přírodě a samotného majestátního Angkor Watu, největšího hinduistického chrámu na světě. Nocleh v Siem Reapu.

15.den - SIEM REAP

snídaně, pokračování v prohlídce areálu Angkor včetně vzdáleného chrámečku Banteay Srei, klenotu khmerského sochařství, pevnosti žen. Cestou možnost prohlídky výroby palmového cukru.  Dále Kbal Spean, řeka tisíce znamení – příjemný trekking do džungle. Odpoledne navštívíte chrámy Prasat Kravan a Pre Rup, v pozdním odpoledni návrat do hotelu. Nocleh v Siem Reapu.

16. den - SIEM REAP - BANGKOK - PRAHA

snídaně, dopoledne transfer na letiště, odlet do Bangkoku a následně do Prahy


termín cena
16.2.- 4.3.2017 99 990objednat
9.3. - 25.3.2017 98 990objednat

CENA ZAHRNUJE

 • lety na trase Praha – Bangkok, Chiang Mai – Luangprabang, Vientiane – Phnompenh a Siem Reap – Praha s přestupy
 • letištní taxy
 • 14 noclehů v hotelech 3* se snídaní ( v Thajsku 4 x plná penze )
 • program, transfery a vstupy dle itineráře
 • česky mluvícího průvodce ( min.12 účastníků ) a místního průvodce

CENA NEZAHRNUJE

 • víza Laos 31 USD + 1 foto ( na místě )
 • víza Kambodža 30 USD + 1 foto ( na místě )
 • fakultativní výlety
 • spropitné cca 3 USD/os/den
 • pojištění léčebných výloh
 • příplatek za 1lůžkový pokoj    18 990 Kč

 

 

 

 

 

touroperátor : ESO travel

 

Bangkok - chrám v komplexu královského paláce
Thajsko-horská vesnice kmene Hmong
Zlatý trojúhleník - vyjížďka na slonech
Thajsko - chrám DOI SUTHEP
Laos - Luang Prabang
Laos - Vang Vieng
Angkor Wat
Angkor - chrámy v džungli


Sitemap.html   Poznávací zájezdy   Dovolená 2015   Pobytově poznávací zájezdy   Last minute zájezdy       facebook facebook.com/RialtoCK    Copyright © 1992  CK Rialto