informace a rezervace 581 217 568
Již 30 let s námi
 

Logo CA Rialto

Rialto od roku 1992 až do roku 2021

 Fotogalerie

 Pobyty v Krkonoších

 Pobyty u moře

 Pobytově poznávací zájezdy

 Poznávací zájezdyOkruh severním Thajskem

zájezdy za exotikou
THAJSKO


 
zájezdy za exotikou
THAJSKO

BANGKOK - AYUTHAYA - BANG PA-IN - PHITSANULOK - SUKHOTAI -LAMPANG  - CHIANG RAI - ZLATÝ TROJÚHELNÍK - MAE SAI - CHIANG MAI - PATTAYA

Vydáte se po stopách thajského národa. Bývalá hlavní města Ayutthaya a Sukhotai patří k milníkům thajské historie. Putování úžasným krajem "Siamu" završíte odpočinkem u moře. 

Program zájezdu :

1. den - ODLET Z PRAHY

odlet z Prahy do Bangkoku

2. den - BANGKOK

snídaně v letadle, přílet do Bangkoku v odpoledních hodinách. Transfer do hotelu, ubytování. 

3. den -BANGKOK

snídaně, celodenní fakultativní prohlídka města. Navštívíte chrám Wat Traimit v čínské čtvrti, kde se nachází socha zlatého Buddhy, která je vyrobena z 5,5 t ryzího zlata, dále chrámový komplex Wat Po se sochou ležícího Buddhy. Odpoledne uvidíte královský palác – Grand Palace a zde si prohlédnete chrám Wat Phra Kaew, ve kterém se nachází jede z nejvýznamnějších symbolů Thajska – socha Smaragdového Buddhy. Poté budete mít možnost neopakovatelného zážitku z projížďky lodí po kanálech řeky Chao Phraya, vodní tepny města, během které se podíváte na chrám Wat Arun. Během prohlídky také navštívíte manufakturu drahých kamenů a zlata. Příjezd do hotelu.

4. den  - BANGKOK - BANG PA-IN - AYUTHAYA - PHITSANULOK

odjezd od hotelu v Bangkoku do Bang Pa-in, letního paláce králů Ayutthayi. Po prohlídce přejezd do nedaleké Ayutthayi, největší říše Jihovýchodní Asie v letech 1350 až 1767. Město bylo zcela zničeno Barmánci a bylo znovu celé odkryto až v roce 1956. Ayutthaya nabízí fascinující podívanou na četné polozachovalé stavby z období největšího rozkvětu říše. Navštívíte chrám Wat Yai Chai ze 14. století, dále Wat Pra Mongkol Bopitr a přilehlý královský palác Wat Si Saket ze 14. století. Poté vás čeká cesta do města známého především pěstováním banánů – Phitsanuloku, ubytování a večeře.

5. den - PHITSANULOK - SUKHOTAI - LAMPANG

Po snídani prohlídka chrámu Wat Pra Sri Rattana Mahatat, kde se nachází 2. nejvýznamnější buddhistická socha v Thajsku z bronzu a kopie týkových dveří z paláce Smaragdového Buddhy v Bangkoku. Poté se přesunete do Sukhothai, prvního hlavního města thajské říše, jednoho z nejvýznamnějších míst severního Thajska. Prohlédnete si muzeum a přilehlý Historický park, který se rozkládá na ploše více než 16 ha. Navštívíte chrám Wat Sa Si, určený dříve pouze pro budoucí mnichy, dále Wat Mai a především Wat Mahathat – hlavní královský chrám, kolem kterého je rozmístěno 240 menších pagod. Po obědě se zastavíte u chrámu Wat Sri Chum – chrám mluvícího Buddhy, určený pro povzbuzení vojska. Poté se přesunete do městečka Lampang, posledního města v Thajsku, kde v dnešní době stále jezdí kočáry tažené koňmi. Ubytování, večeře.

6. den  - LAM'PANG - CHIANG RAI

Snídaně, dopoledne přejezd do Chiang Rai, velmi rychle rozvíjejícího se města severního Thajska. Cestou zastávka u moderního chrámu – Wat Rong Khun. Po obědě vyjížďka lodí k horskému kmeni Akha. Prohlídka horské vesnice a místních obyvatel v domorodých krojích se zcela odlišným jazykem i zvyky. Vesnička je zároveň sloní farmou, možnost fakultativní projížďky na slonech okolní přírodou (cca 1 hod.). Po návratu do Chiang Rai ubytování v hotelu a večeře.

7. den - CHIANG RAI - ZLATÝ TROJÚHELNÍK - MAE SAI - CHIANG MAI

Po snídani odjezd do Chiang Saen, kde si prohlédnete chrám Wat Chedi Luang jehož dominantou je ohromná pagoda. Poté se přesunete na Zlatý trojúhelník – Golden triangle, kde řeky Ruak a Mae Khong tvoří hranici mezi Thajskem, Laosem a Myanmarem. Výlet rychlou lodí po řece Mae Khong s možností návštěvy laoského území. Celá zdejší oblast je známá rovněž jako centrum pěstování opia, prohlídka opiového muzea. Odpoledne odjezd do Mae Sai, nejsevernějšího města Thajska a jednoho ze dvou oficiálních přechodů do Myanmaru. Fakultativní možnost krátké návštěvy Myanmaru a zdejšího trhu s typickými místními suvenýry, prohlídka městečka a buddhistického chrámu. Poté se přesunete do Chiang Mai, hlavního města severního Thajska.

8. den - CHIANG MAI

Snídaně. Chiang Mai, bývalé hlavní město říše Lanna (13. – 16. století) je známé jako centrum buddhismu a lidové tvořivosti Thajska. Dopoledne navštívíte několik dílen (výroba deštníků a vějířů, zpracování stříbra, kožedělnictví ...). Po obědě se vydáte na horu Doi Suthep, která se vzpíná nad městem v nadmořské výšce 1.605 m. Naleznete zde jeden z nejmladších, zároveň však nejkrásnějších thajských chrámů – Wat Doi Suthep, nejvýznamnější chrám severního Thajska, kde je podle pověsti uložena část ostatků Buddhy. Večeře v restauraci Kantokei s ukázkami lidového tance.

9. den - CHIANG MAI - BANGKOK - PATTAYA (ev. jiné letovisko dle výběru )

Snídaně. V dopoledních hodinách odjezd na letiště v Chiang Mai, odlet do Bangkoku, transfer do přímořského letoviska Pattaya (popř. do jakéhokoliv jiného letoviska dle výběru z tohoto katalogu). Ubytování v hotelu, koupání, volno.

10. – 15. den - POBYT U MOŘE

snídaně, volno, po domluvě s průvodcem doporučujeme fakultativní výlety do tropické zahrady Nong Nooch Village, večerní transvesti show Alcazar či Tiffany, celodenní výlet na korálový ostrov, popř. 80 km vzdálený ostrov Ko Samet.

16. den - PATTAYA - BANGKOK - PRAHA

snídaně, transfer na letiště do Bangkoku, odlet do Prahy

17. den - PŘÍLET DO PRAHY


termín cena
22.2.-10.3.2018 62 990objednat
1.11.-17.11.2018 58 990objednat

CENA ZAHRNUJE

 • lety na trase Praha – Bangkok – Praha s přestupy
 • letištní taxy
 • letenku Chiang Mai – Bangkok
 • týdenní okruh severním Thajskem (2 dny v Bangkoku se snídaní, 5 dní v severním Thajsku včetně plné penze)
 • transfery klimatizovanými minibusy
 • 14x nocleh (včetně okruhu) - 2 x se snídaní v Bangkoku, 5 nocí s plnou penzí v severním Thajsku, 7 nocí v Patayi se snídaní ( ev. v jiném letovisku dle výběru za příplatek dle zvoleného hotelu )
 • služby českého a místního průvodce (min.12 osob )
 • vstupné dle itineráře

CENA NEZAHRNUJE

 • fakultativní výlety
 • pojištění léčebných výloh
 • příplatek na 1lůžkový pokoj   10 900 Kč

 

 

 

 

 

 

touroperátor : ESO travel

Bangkok - v komplexu královského paláce
Thajsko - BANG PA-IN
Thajsko-horská vesnice kmene Hmong
Zlatý trojúhleník - vyjížďka na slonech
Thajsko - chrám DOI SUTHEP


Sitemap.html   Poznávací zájezdy   Dovolená 2015   Pobytově poznávací zájezdy   Last minute zájezdy       facebook facebook.com/RialtoCK    Copyright © 1992  CK Rialto