informace a rezervace 602 785 546
Již 33 let s námi
 

Logo CA Rialto

Rialto od roku 1992 až do roku 2024

 Fotogalerie

 Pobyty v Krkonoších

 Pobyty u moře

 Pobytově poznávací zájezdy

 Poznávací zájezdyPOŽITKÁŘSKÁ ITÁLIE

poznávací zájezdy
ITÁLIE


 


další poznávací zájezdy do Itálie

viz kompletní nabídka >>>

PROGRAM :
1.den – ODJEZD Z ČR - SOAVE

V brzkých ranních hodinách odjezd z ČR do Itálie. Odpoledne příjezd do Soave, centra stejnojmenné vinařské oblasti, historického benátského městečka s hradem a zachovaným opevněním. Procházka po městečku, možnost nákupu vína nebo posezení ve vinárně, popř. večeře. Ubytování v hotelu.
2. den – FRANCIACORTA – LAGO ISEO - BERGAMO 
po snídani přejezd do slavné vinařské oblasti Franciacorta, kde se šampaňskou metodou vyrábí nejznámější italský sekt Franciacorta DOCG. Exkurze v historickém vinařství, degustace vína, možnost nákupu. Výlet lodí po krásném jezeře Iseo na ostrov Monte Isola. Prohlídka starobylého středověkého Bergama – Horní město s unikátními památkami a několika původními historickými kavárnami z 15.–19. století, renesanční kaple Colleoni
(UNESCO). Večer přejezd do hotelu.
3. den – VERCELLI - BAROLO - CHERASCO
po o snídani exkurze na rýžových plantážích v okolí Vercelli. Exkurze v historické manufaktuře, kde se produkuje nejkvalitnější rýže na italské risotto, možnost nákupu. Vyhlídková jízda proslulou vinařskou oblastí Barolo, degustace vína a exkurze v rodinné vinařské firmě, procházka malebným městečkem Barolo. Odpoledne půvabné Cherasco vyhlášené chovem šneků. Prohlídka barokního městečka s šachovnicovým půdorysem. Společná večeře v Cherascu v osvědčené restauraci (tradiční piemontské menu se šneky nebo bez šneků). Ubytování.
4. den – BARBARESCO - ALBA 
po snídani návštěva Univerzity lanžových psů: hledání lanýžů v lesíku s hledačem trifulau a jeho psem, ochutnávka kvalitních produktů z lanýžů, možnost nákupu. Zastávka ve vinařském městečku Barbaresco a možnost ochutnat zdejší slavné víno v Regionální vinotéce. Odpoledne prohlídka historického jádra Alby – středověké rodové věže, katedrála ad. Čas k nákupům (např. zdejší speciální likér Barolo Chinato nebo slavné místní oříšky), popřípadě občerstvení. Ubytování v hotelu v Turíně nebo blízkém okolí.
Večer pro zájemce návštěva největšího gastronomického nákupního centra na světě Eataly, jehož součástí je i několik restaurací. Eataly nabízí převážně výrobky menších producentů sdružených v organizaci Slowfood. Naproti stojí slavná avantgardní továrna Fiatu Lingotto z let 1916–1923.
5. den – TORINO 
celodenní pobyt v Turíně, bývalém hlavním městě Savojska, království Sardinie--Piemont a Itálie, milionové metropoli kávy a čokolády s širokými bulváry, historickými kavárnami a svéráznými barokními památkami. Ráno vyjížďka k Bazilice Superga, monumentálnímu baroknímu chrámu, v němž se nachází hrobka sardinsko-piemontských králů a z jehož terasy se naskýtá krásná vyhlídka na město. V centru prohlídka památek se zastávkami u historických podniků – možnost ochutnat nugát, karamely, zmrzlinu, tramezzini, vše podle starých původních receptů. Ve volném čase si budete moci prohlédnout např. Královský palác (UNESCO), Egyptské muzeum (druhé největší nasvětě), nedávno otevřenou Savojskou galerii nebo ochutnat piemontské sladkosti v některé ze slavných historických kaváren a cukráren. Návrat do hotelu se skupinou nebo volno ve městě, nocleh.
6. den – ASTI - PAVIA
po snídani prohlídka unikátního barokního zámku Stupinigi (UNESCO) poblíž Turína. Poté exkurze a degustace bílých i červených vín ve vinařství v oblasti Asti. Přejezd do Lombardie, prohlídka starobylého města Pavia, které bylo v raném středověku jedním z nejdůležitějších center Itálie a stále se pyšní řadou památek (katedrála, cenné románské chrámy, klasicistní komplex univerzity, most přes řeku Ticino). V cukrárně Vigoni byl vymyšlen původní rajský dort (torta paradiso). Večer přejezd do hotelu po trase.

7. den –ODJEZD DO ČR
po snídani odjezd, přes italské a rakouské Alpy do ČR, návrat ve večerních hodinách


Číslo zájezdu termín cena za osobu
ITA 9-1609 14 980objednat

Cena zahrnuje: dopravu autokarem, 6x nocleh v hotelu se snídaní, degustaci ve Franciacortě, degustaci vína v Barolu, hledání lanýžů, 1×večeři v Cherascu, služby průvodce

Cena nezahrnuje:  pojištění, vstupné, místní pobytové taxy, návštěvu rýžové plantáže, výlet lodí po jezeře

Fakultativní příplatky:  komplexní pojištění           280 Kč

                                       jednolůžkový pokoj        2 900 Kč     
                                         

 

Nástupní místo: BRNO

SVOZY ZA PŘÍPLATEK:

z nástupních míst  -  Ostrava, Frýdek-Místek, Nový Jičín           600 Kč
z nástupních míst  -  Olomouc, Prostějov                                   300 Kč
z nástupních míst  -  Přerov, Hranice, Kroměříž, Zlín                 500 Kč


Piemonte víno
Piemonte pěstování rýže
Piemonte Savigliano
Piemonte Soave
Piemonte lanýžový sýr
Piemonte Parma prosciutto


Sitemap.html   Poznávací zájezdy   Dovolená 2015   Pobytově poznávací zájezdy   Last minute zájezdy       facebook facebook.com/RialtoCK    Copyright © 1992  CK Rialto