informace a rezervace 581 217 568
Již 30 let s námi
 

Logo CA Rialto

Rialto od roku 1992 až do roku 2021

 Fotogalerie

 Pobyty v Krkonoších

 Pobyty u moře

 Pobytově poznávací zájezdy

 Poznávací zájezdyfakultativní výlety

pobyty u moře
Itálie - Kalábrie


 

Pro zpříjemnění pobytu v Kalábrii se nabízí na místě celá řada fakultativních výletů za poznáním jedinečných památek i přírodních krás této nejjižnější italské provincie. Výlety jsou pořádány italskými autobusy nebo mikrobusem a  platí se na místě v Euro.

Výlety jsou fakultativní službou a konají v případě dostatečného počtu zájemců - bližší informace získáte na recepci Rezidence Riviéra dei Cedri.


SICÍLIE

Výlet na největší italský ostrov panoramatickou cestou podél pobřeží a trajektem přes Messinskou úžinu do lázní Taormina, které se nachází na skalnatých útesech nad mořem. Na tento výlet se vypravíme v časných ranních hodinách a budeme projíždět působivou krajinou pobřeží Tyrhénského moře s úchvatnými výhledy zejména v oblasti Capo Vaticana. Na nejjižnějším výběžku Itálie v přístavu Vila San Giovanni se nalodíme na trajekt, který trvá přes Messinskou úžinu cca 20min. Dále budeme pokračovat panoramatickou cestou sicilského pobřeží z Messiny do lázeňského města Taormina, která patří k nejkrásnějším městům na Sicílii vůbec.

K založení Taorminy inspirovala Kartagince v roce 396 n.l. strategicky výhodná poloha vysoko nad mořem, na hoře Monte Tauro s úchvatným pohledem na dýmající vrchol sopky Etna a na azurové pobřeží nedaleké Kalábrie. Stavitelskému umění Řeků pak Taormina vděčí za nejkrásnější přírodní divadlo na světě ze 3.století před n.l., které je po amfiteátru v Syrakusách druhým největším na Sicílii. Nedaleké Giardini Naxos, dnes proslulé svými plážemi , svému jménu vděčí také původním řeckým osadníkům z ostrova Naxos v Egejském moři, kteří zde již v 7.století před n.l. našli svůj domov. Zbytky antického Naxosu jsou součástí archeologického parku.
Kamenná architektura starobylých paláců a křivolakých uliček v každém z návštěvníků zanechá nezapomenutelný dojem. Prohlídka městečka a návštěva starořeckého divadla v Taormině nadchne milovníky antických památek, stejně tak jako možnost koupání na plážích v malebném Giardini Naxos pod Taorminou.

Návrat z tohoto výletu je v pozdních večerních hodinách

 

POMPEJE – VESUV  

Při tomto výletu navštívíte Pompeje – archeologický areál nejzachovalejšího antického města, odkrytého archeology zpod příkrovu lávy, kterou bylo zalito výbuchem blízké sopky Vesuv v roce 79 n.l. Dále budete pokračovat  panoramatickou silnicí ke kráteru majestátního Vesuvu - sopky dominující celému Neapolskému zálivu
Pompeje  byly výletním městem bohatých Římanů. Vykopávky poskytují pohled do životního prostředí antického města - k nejzajímavějším objektům patří amfiteáter, bazilika, veřejné lázně, dům Vettiů, fórum, divadlo, Faunův dům, Villa dei Misteri, atd.  Kromě veřejných budov a staveb různého určení poutají značnou pozornost návštěvníků jednak  řemeslnické a obchodní provozovny, jednak soukromé domy, namnoze s vysokým stupněm vybavení a umělecké výzdoby (mozaiky, nástěnné malby, sošky, atd.). Nálezy ze starších vykopávek jsou většinou vystaveny v Národním archeologickém muzeu v Neapoli, od r. 1911 jsou buď ponechány na místě a konzervovány, příp. umísťovány v pompejském antiquariu.

 

MARATEA  

Výlet panoramatickou cestou do blízkého antického městečka v regionu Basilicata, proslulého sochou Krista v nadživotní velikosti, replikou Krista z brazilského Rio de Janeira. Socha se nachází vysoko nad mořem na hoře San Biaggio, odkud je nádherný výhled na přístav Maratea a členitý záliv Polycastro.
Nenáročný polodenní výlet jedinečnou krajinou s překrásnými výhledy na hory a moře s romantickými plážemi ukrytými mezi skalnatými zátokami nás dovede do antického městečka Maratea, kde v  malé přirozené zátoce vznikl malebný přístav, ve kterém se nad molem zrcadlí na mořské hladině stovky sportovních jachet i rybářských loděk. Na skále nad přístavem se ve výšce 360m nad mořem tyčí bělostná socha Krista, který jakoby svými pažemi objímal přístav a celou zátoku. Na místě, kde před cca 25 lety nechala umístit Kristovu sochu v nadživotní velikosti žena z nedaleké vesnice po ztrátě syna, který tragicky zahynul, vzniklo postupně poutní místo. Do malého kostelíka sem směřují věřící z širokého okolí, na vyhlídku od sochy Krista pak většina turistů a návštěvníků této oblasti, aby se potěšili nádherým panorama na celé pobřeží zálivu Palycastro.

 

OSTROV DINO  

Plavba výletní lodí podél cederské riviery k ostrovu Dino s řadou jeskyní, z nichž nejznámější jsou Lví a Azurová jeskyně, které hýří nádhernými barvami moře. Koupání v jeskyních je stejně úchvatným zážitkem jakou koupání na pláži v romantické zátoce Arco Magno. Tato nádherná pláž je dostupná pouze z moře a Vy k ní proplujete skalními oblouky.
Na tento oblíbený výlet se vypravíme výletní lodní přímo z pláží v Santa Maria del Cedro a podnikneme cca 3 hodinovou plavbu podél členitého pobřeží. Lodí zajedeme do tajemných jeskyní na ostrově Dino , vydáme se ke skalním obloukům v moři Arco Magno. Výlet je časově i fyzicky nenáročný, je však plný zážitků a dojmů z přírodních krás tohoto malebného kouta Itálie.

 

RAFTING NA ŘECE LAO  

Výlet do nitra národního parku Pollino - ojedinělý zážitek ze sjíždění řeky Lao pod dohledem zkušených profesionálních instruktorů. Během dobrodružsví v srdci národního parku budete mít možnost poznat místa, kam se suchou nohou nedostanete. Po krátkém proškolení a obdržení vybavení a výstroje budete sjíždět tuto horskou divokou řeku. Podle náročnosti si může zvolit variantu každý, od dětí až po zdatné sportovce.

 

AQUA FAN
 

Aquapark se nachází v letovisku Praia a Mare naproti ostrova Dino a je jedním z největších vodních parků v severní Kalábrii

 

LIPARSKÉ OSTROVY  

Z letoviska CAPO VATICANO se můžete zúčastnit také v případě zájmu lodního výletu na souostroví vulkanického původu, na Liparské ostrovy.
Navštívíte nejznámější ostrovy Lipari, Vulcano a Stromboli, uvidíte ostrovní architekturu městeček vystavěných v přímé blízkosti polovyhaslých vulkánů a budete mít možnost vyzkoušet si pravou bahenní koupel v léčivém sirném jezírku nebo se koupat v průzračných vodách Tyrhénského moře, omývajícího typické černé pláže ostrovů.

 

 

ORIENTAČNÍ CENY FAKULTATIVNÍCH VÝLETŮ - platí se na místě v EUR

 

výlet                                       cena osobu / dítě do 12 let

 

Sicíle                                                  50 / 35 €

Maratea                                             20 / 15 €

Ostrov Dino                                       20 / 15 €

Rafting na řece Lao                                  30 €

AQUA FAN / Aguapark                            25 €

Liparské ostrovy                                      45 €

 

Taormina
Taormina - řecké divadlo
Pompeje
Maratea
lodní výlet na ostrov Dino
Rafting na řece Lao
Kalábrie - aquapark Zambrone
Liparské ostrovy - Stromboli


Sitemap.html   Poznávací zájezdy   Dovolená 2015   Pobytově poznávací zájezdy   Last minute zájezdy       facebook facebook.com/RialtoCK    Copyright © 1992  CK Rialto